Мрежа на Национални Комитети

Алжир

Аргентина

Австрија

Бахреин

Белгија

Боливија

Боцвана

Бразил

Бугарија

Камерун

Канада

Чад

Чиле

Кина

Колумбија

Конго 

Хрватска

Кипар

Република Чешка

Брегот на Слоновата Коска

Данска

Еквадор

Египет

Естонија

Ерменија

Етиопија

Финска

Франција

Германија

Гана

Грција

Хонг Конг

Исланд

Индија

Индонезија

Иран

Ирак

Ирска

Израел

Италија

Јапонија

Jordan

Казахстан

Кенија

Кореја 

Латвија

Либан

Либија

Литванија

Луксембург

Малезија

Македонија

Мексико

Монако

Монголија

Мароко

Намибија

Непал

Холандија

Нов Зеланд

Нигер

Нигерија                         

 

Пакистан

Панама

Парагвај

Перу

Полска

Португалија

Романија

Русија

Саудиска Арабија

Сенегал

Србија

Сингапур

Словачка

Словенија

Јужна Африка

Шпанија

Шри Ланка

Свазиленд

Шведска

Швајцарија

Танзанија

Тајланд

Тринидад и Тобаго

Тунис

Турција

Украина

Обединети Арапски Емирати

Обединето Кралство

Соединети Држави

Уругвај

Јемен

Зимбабве